Cyclocross da się lubić

Cyclocross należy do dyscyplin typowo zimowych. Przełajowe wyścigi dzięki swojej dynamice pozwalają się wyszaleć i można z nich czerpać naprawdę dużą radość. Jest to także idealny pomysł na trening pozbawiony nudy, który może się stać po prostu dobrą zabawą. Co nie znaczy, że nie przyniesie konkretnych rezultatów. Wręcz przeciwnie, cyclocross pomaga w wyrobieniu naprawdę dobrej formy. Jest przeciwieństwem wytrzymałościowych treningów polegających na długich szosowych przejazdach. Trening przełajowy nawet w trudnych zimowych warunkach, przy niesprzyjającej pogodzie, może dawać sporo frajdy.

Zapomnij o nudzie

Trening przełajowy jest urozmaicony również dzięki różnorodnemu podłożu, na które duży wpływ ma zmieniająca się aura. Jeśli lubisz się bawić w czasie jazdy, to jest to dla ciebie idealne rozwiązanie. Do zorganizowania treningu nie potrzebujesz wiele. Wystarczy obszar porośnięty trawą, lub po prostu kawałek ziemistego terenu. Najlepiej, żeby posiadał kilka zjazdów i podjazdów. Do wyznaczenia zakrętów możesz użyć kamieni, cegieł lub butelek. Im trudniejsze zadania postawisz sobie za cel, tym lepiej będziesz się bawić. Twoja satysfakcja z przejechanej trasy będzie również większa. Inspirację możesz zaczerpnąć z różnego rodzaju filmów dostępnych w internecie.

Oszczędność czasu

Jeśli masz sporo na głowie – obowiązki w pracy,  w domu i jeszcze inne zobowiązania, trening przełajowy będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Wystarczy 1-2 h, aby zrobić to co trzeba. Intensywność treningu, oraz krótka rozgrzewka, do tego kontrolowanie roweru podczas jazdy po śliskim terenie, które wymaga pracy wszystkich mięśni. To wszystko składa się na dwie godziny intensywnej pracy, która bez wątpienia przyniesie oczekiwane efekty.