Rower wspiera zmiany klimatyczne

Rower to jeden z elementów zwalczania ocieplenia klimatu, który jest groźny w skutkach. Pierwsze zmiany odczuwamy już teraz, a jeśli nie rozpoczniemy działać za niedługo może nie być na to czasu. Transport to największe źródło emisji Co, dlatego należy jak najczęściej zdecydować się na jazdę na rowerze.

Rower nie produkuje Co2, gdyż nie ma silnika oraz nie wymaga paliwa, jednakże pozostaje pewne „ale”. Człowiek musi spożywać większe ilości jedzenia, aby go napędzać. W trakcie produkcji żywności ma miejsce emisja Co2, dochodzą do tego również procesy produkcyjne roweru. Czy więc opłaca się przesiąść się na rower? Oczywiście, że tak! Naukowcy obliczyli, że to wartość o 10 razy mniejsza niż ilość wyprodukowana przez samochód osobowy.

Od czasu pandemii wiele osób przerzuciło się na rower. Wiąże się to zarówno w zachowaniem bezpieczeństwa, ale jednocześnie umożliwia ruszanie się, kiedy wszystkie inne środki transportu tracą na atrakcyjności, albo nie są dłużej dostępne. Oby trend ten pozostał wśród Polaków oraz ludzi na całym świecie, gdyż tylko wspólnymi siłami jesteśmy w stanie uratować świat w którym żyjemy. Unia Europejska również kładzie nacisk na te kwestie.