Na dwóch kółkach przez Trójmiasto

Trójmiasto od lat przyciąga turystów jak magnes. Niewątpliwym atutem aglomeracji jest położenie. Zlokalizowane nad morzem miasta mają do zaoferowania  znacznie więcej niż piaszczyste plaże i znajdując się w ich sąsiedztwie lasy. Ich różnorodność sprawia, że są w stanie zaspokoić oczekiwania każdego rodzaju turystów. Zarówno miłośnicy historii jak i imprezowicze nie będą się tam na pewno nudzić. Fani jazdy na rowerze również nie będą rozczarowani.

Relaks połączony ze zwiedzaniem

Trasa Nadmorska jest niewątpliwie jednym z wielkich plusów Trójmiasta. Droga przeznaczona zarówno dla rodzin z dziećmi jak i bardziej profesjonalnych kolarzy może być powodem do dumy. Mający długość 30 km szlak pokrywa się z  drogą EuroVelo 10/13.

Jeśli zdecydujemy się rozpocząć naszą wycieczkę rowerową w Gdańsku, będziemy mieli okazja skorzystać z bogatej infrastruktury rowerowej miasta, starającego się o tytuł rowerowej stolicy Polski. Startując z Wyspy Spichórz, podziwiając kamienice na ulicy Ogarowej, docieramy do Muzeum Bursztynu znajdującego się w Wieży Więziennej. Pedałując dalej dotrzemy do Europejskiego Centrum Solidarności. Oprócz wystawy możemy tam zobaczyć Plac Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 i słynną bramę nr 2. Następnie przejeżdżając przez miasto wydzielonymi ścieżkami rowerowymi docieramy do plaży, by pasem nadmorskim udać się do Sopotu na słynne molo. Możemy wybrać się na spacer po tej jakże popularnej atrakcji turystycznej, lub po prostu poopalać się słuchając szumu fal.  Po chwili odpoczynku wsiadamy na nasz dwuślad i kierujemy się w stronę  Kamiennego Potoku. Przejeżdżając Aleją Niepodległości docieramy do Parku Kolibki. Będąc w Orłowie, warto przespacerować się po molo i  skosztować pysznych lodów, podziwiając urodę orłowskiego klifu. Następnie udajemy się w stronę centrum Gdyni i przejeżdżając przez Skwer Kościuszki, docieramy do Błyskawicy i Daru Pomorza.  W pobliżu znajduje się warte odwiedzenia Akwarium Gdyńskie, gdzie można również miło spędzić czas odpoczywając od pedałowania.