Czym powinna wyróżniać się bielizna na rower?

Mogłoby wydawać się, że wybór bielizny na rower nie ma większego znaczenia, jednak nie jest to prawdą. Warto wiedzieć, że bezpośrednio wpływa ona na samopoczucie cyklisty. Jest to niezwykle istotny element garderoby, szczególnie dla osób preferujących długie trasy. Nie musisz wydawać ogromnej ilości gotówki, aby zakupić odzież o satysfakcjonujących właściwościach użytkowych. Czasami wystarczy jedynie odrobina sprytu, gdyż dzięki zniżkom można zaoszczędzić sporą ilość gotówki. W sieci nie brakuje okazyjnych ofert, więc warto zachować czujność!

Odpowiedni krój

Majtki na rower powinny być zabudowane, tak aby ograniczyć ryzyko odparzenia delikatnej skóry. Wiele zależy od tego, czy poszukujemy bielizny na letnie, czy zimowe dni. W pierwszym przypadku lepiej postawić na model z krótkimi nogawkami, który przylega do ciała. W chłodne miesiące doskonale sprawdzają się majtki w formie krótkich, dopasowanych spodenek. Należy podkreślić, że występują one zarówno w wersji dla mężczyzn, jak i dla kobiet, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Prawidłowo dopasowany rozmiar

Źle dobrany rozmiar bielizny sprawi, że nie będzie spełniać ona swojej podstawowej roli. Za małe majtki wywołują dyskomfort, obtarcia i ból. Nie można również nie wspomnieć o ryzyku odparzenia pośladków, miejsc intymnych oraz ud. Bielizna nie powinna być także zbyt luźna, ponieważ będzie ona rolować się pod spodniami. Konieczność jej częstego poprawiania jest wyjątkowo męcząca. Przed podjęciem decyzji zakupowej należy zapoznać się z tabelą wymiarową. Należy wziąć pod uwagę, że rozmiar w dużej mierze zależy od producenta. To, że na co dzień nosimy L, nie oznacza, że wszystkie majtki oznaczone tym symbolem będą pasować.

Właściwości materiału

Można wyróżnić klasyczną oraz termiczną bieliznę rowerową. Ważne jest, aby wybrane majtki były wykonane z materiału o zadowalających właściwościach. Podstawą jest nieograniczony przepływ powietrza. Pozwala to odprowadzić ciepło i wilgoć do kolejnych warstw stroju, a tym samym zminimalizować ryzyko nadmiernej potliwości. Bielizna termiczna wspomaga również utrzymanie optymalnej temperatury, co chroni przed wychłodzeniem.