Co powinien mieć przy sobie każdy kolarz

Przed każdym wyjściem z domu zazwyczaj sprawdzamy kilka razy, czy zabraliśmy wszystkie niezbędne rzeczy. Zwykle jest to portfel, telefon i klucze. W przypadku dłuższych wyjazdów, ta lista zdecydowanie się wydłuża. Jest to uzależnione od wielu czynników.  Również w przypadku wypadu na rower powinniśmy zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy. O czym absolutnie nie możemy zapomnieć:

Coś na ząb

Ilość jedzenie i picie jaką powinniśmy zabrać ze sobą jest uzależniona od długości trasy, którą planujemy pokonać. Wybierając się wycieczkę w nieznane, warto dorzucić dodatkowy prowiant. Na każdą godzinę wysiłku powinniśmy mieć wyliczone 500 ml płynu. Może to być woda lub napój izotoniczny. Należy pamiętać, że w czasie upału nasze zapotrzebowanie na płyny wzrasta. W takim przypadku musimy doliczyć ok pól litra na godzinę drogi. Ilość jedzenia zależy od naszych indywidualnego zapotrzebowania i ilości energii jaką zużyjemy w czasie wysiłku fizycznego. Warto mieć przy sobie żele i batony energetyczne, ryżowe ciastka i banany.

Niezbędnik naprawczy

Niezależnie od długości trasy jaką planujemy, warto zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy, które poratują nas w przypadku awarii. Należą do nich: zapasowa dętka, łatki i pompka, podstawowy zestaw imbusów i śrubokrętów, a także zapasowa spinka czy skuwacz do łańcucha.

Telefon

Wychodząc z domu nie możemy zapomnieć o telefonie. W razie wypadku lub jakiejkolwiek problematycznej sytuacji, pomoże nam się skontaktować z bliskimi lub wezwać pomoc.
Oprócz tego, możemy go użyć jako licznika, jeśli wcześniej zainstalujemy na nim odpowiednie aplikacje – np. endomondo. Aby ochronić naszego smartfona przed możliwym zalaniem, warto włożyć go do nieprzemakalnego woreczka.

Portfel

Nie mówimy tutaj o typowym portfelu, ale o zwykłym woreczku do którego włożysz parę złotych, dokument tożsamości i karteczkę z numerem osoby, którą należy powiadomić w razie  ewentualnego wypadku. Nawet na najłatwiejszej trasie zdarzają się wypadki, dlatego lepiej być przygotowanym na różne sytuacje.