Rowerem przez Pomorze

Czy to góry, czy morze?

Trasy rowerowe na pomorzu są różnorodne i mogą zadowolić miłośników różnorodnego terenu i krajobrazu.  Może was to zdziwić, ale znajdziecie tam nawet górskie szlaki rowerów. Wystarczy udać się w okolicę Kartuz i Chmielna, gdzie będziecie mogli pośmigać po Szwajcarii Kaszubskiej. Jak to na górskich trasach, trzeba się będzie trochę pomęczyć, ale widoki z góry na jeziora, a także urokliwe kaszubskie jeziora i wsie będą odpowiednią nagrodą za włożony w pokonanie szlaku wysiłek. Informacje na temat atrakcji na Pomorzu znajdziecie także na stronie porzadnepomorze.pl

Okolice Słupska

Słyszeliście o Krainie w Kratę? Jeśli nie, to koniecznie wybierzcie się na przejażdżkę w okolice Słupska. Znajdziecie tam niecodzienna regionalną zabudowę, która jest nie lada gratką dla miłośników lokalnej kultury. Aby zobaczyć XIX wieczne ryglowe budynki musicie kierować się na szlak o nazwie Pierścień Gryfitów. Jeśli lubicie regionalne klimaty, zajrzyjcie też do Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie.

 Żuławy

Jeśli jesteście zwolennikami przemieszczania się po równym terenie i kontemplowania piękna przyrody, Żuławy zdecydowanie sprostają waszym wymaganiom. Piękne widoki i zabytki architektury możecie zobaczyć decydując się na przejażdżkę Szlakiem Mennonitów. Charakterystyczne gotyckie kościoły, podcieniowe domy i wiatraki. To wszystko składa się na symbole kultury Żuław. Jeśli uznajecie, że to za mało atrakcji, zajrzyjcie na obszar Delty Wisły i udajcie się w stronę Zalewu Wiślanego. Weźcie jednak pod uwagę, że to dłuższa trasa i może zająć trochę więcej czasu.