Zakup roweru dla firmy

Rower może stanowić jeden z elementów, które wlicza się do wydatków firmowych. Dotyczy to zarówno działalności gospodarczych, jak i spółek. Najważniejsze to udokumentować w jaki sposób rower przyda się w konkretnej firmie. Może chodzić o dojazd do firmy przez pracowników, przemieszczanie się na nim w trakcie korków i umożliwienie dojazdu na spotkania biznesowe oraz inne. Włączenie roweru do kosztów firmy oznacza oszczędność nawet 40% jego ceny, dlatego należy zainteresować się tym temat.

Rower to zdecydowanie bardziej najbardziej korzystny środek transportu, również pod względem finansowym. Precyzując, po jego nabyciu można odliczyć pełny VAT od poniesionego wydatku. Jego stan nie odgrywa większej roli, a więc możemy mieć do czynienia zarówno z modelami wprost ze sklepu, albo tymi używanymi.

Aby potraktować rower jako wydatek dla firmy konieczne jest spełnianie kilku warunków. Przede wszystkim należy posiadać status czynnego podatnika od towarów i usług. W dalszej kolejności rower należy przeznaczyć do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT (bez żadnych wyjątków). Roweru nie należy traktować tak samo jak pojazdu samochodowego, dlatego nie odnoszą się do niego zasady wyznaczone w art. 86a ustawy o VAT.

Rower w firmie oznacza szybki dojazd do kontrahentów i brak marnowania czasu w korkach w godzinach szczytu. Oprócz tego przysłuży się środowisku, a do tego niemalże połowę ceny można zaoszczędzić. Warto rozważyć ten zakup!