Strava – aplikacja, która ułatwi ci jazdę

Przed wyjazdem, dobrze jest zaplanować całą trasę. Jest to nie tylko frajda. Przede wszystkim chodzi o poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nic nieprzewidzianego nie pokrzyżuje nam planów. W  tym celu zostały stworzone aplikacje rowerowe. Dzięki nim, możemy sprawdzić warunki drogowe, i atrakcje, przy których warto się po drodze zatrzymać na dłużej. Jest to szczególnie ważne, gdy wybieramy się w zupełnie nieznane nam rejony.

Obecnie na rynku są dostępne aplikacje do nawigacji, które z powodzeniem mogą zastąpić komputer rowerowy z modułem GPS.  Jeśli przed trasą szczegółowo opracujemy cały plan naszego wyjazdu, mamy szansę na dokładne zapoznanie się z rejonem po którym zamierzamy się przemieszczać. Ponadto. pozwoli nam to na zaoszczędzenie czasu. Poniżej przedstawiamy jedną z  bardziej popularnych w ostatnim czasie aplikacji rowerowych – Strava.

Strava

To aplikacja, którą bezsprzecznie powinien posiadać na swoim smartfonie każdy kolarz. Mapka heatmaps pozwala nam na sprawdzenie przejezdności dróg, po których planujemy się przemieszczać,  a także ich popularności wśród miłośników dwóch kółek. Składa się na nią sieć dróg, którymi poruszają się użytkownicy apki. Tak powstają ślady, po których poruszają się cykliści. Równie przydatna może być mapka z segmentami. Służą one do określenia podjazdów lub zjazdów zlokalizowanych na trasie. Warto tutaj wspomnieć o rywalizacji jaka pojawiła się przy tworzeniu rankingu na tych właśnie segmentach. Dlatego właśnie aplikacja  cieszy się ogromną popularnością wśród ścigających się kolarzy górskich i szosowych.

Strava pozwala także na zaplanowanie trasy w formie rundy. Podczas planowania wycieczki mamy do wglądu wyżej wspomniane segmenty występujące na trasie. Możemy również zobaczyć jaka nawierzchnia znajduje się na wybranych odcinkach. Mamy możliwość utworzenia  śladu, po którym aplikacja będzie nas prowadzić. Niestety, ta opcja jest dostępna jedynie w wersji premium.