Niezbędnik rowerzysty. Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową?

Znasz to uczucie, kiedy wybierasz się na wycieczkę rowerową, poświęcasz czas na pakowanie, a i tak w drodze okazuje się, że o czymś zapomniałeś? Albo podczas pakowania tracisz cierpliwość, bo przytłacza się ogrom przedmiotów, które wydają się niezbędne? Tak, my też ? Każdy rowerzysta (mniej lub bardziej zawodowy) miał takie problemy.

Dlatego przychodzimy z pomocą. Co warto zabrać ze sobą na rower, by każda wycieczka przebiegłą bez przykrych niespodzianek? Nauczeni własnym doświadczeniem, podpowiadamy.

Zanim jednak przejdziemy do konkretnej listy, zastanów się, w co zapakujesz wszystkie potrzebne rzeczy. Dużo zależy od tego, jaki typ roweru posiadasz oraz od Twoich osobistych preferencji. Jeśli wolisz mieć plecak, zapakuj wszystko do niego i załóż na plecy. My polecamy jednak dobranie torby rowerowej. Można założyć ją na ramę lub kierownicę. Dostępne są także modele montowane na bagażnik lub pod siodełkiem. Dzięki temu pozbędziesz się zbędnego balastu, a wszystko co potrzebne, będziesz miał pod ręką.

Teraz możemy już przejść do konkretów ?

Do najważniejszych rzeczy, które warto wziąć na rower, należą drobne przedmioty do szybkich napraw. Na pewno przyda się pompka, na nagłe znikanie powietrza w oponach. Nie musisz pakować tego do torby lub plecaka. Obecnie na rynku dostępne są popki, które można zamocować na specjalnym chwytaku do ramy. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz o tym sprzęcie i zawsze będziesz miał go pod ręką. Warto także zaopatrzyć się w klucze wielofunkcyjne. Szybkie dokręcenie luźnej śrubki i można jechać dalej. Na nieco dalsze wycieczki, polecamy zabrać także zapasowe dętki. Nigdy przecież nic nie wiadomo… Warto spakować również do torby taśmę izolacyjną. Naprawdę można nią uratować wiele sytuacji. Z resztą, kto się o tym nie przekonał chociaż raz w życiu?  ? Podczas naprawy roweru łatwo się ubrudzić, często nie ma później, gdzie umyć rąk. Na to także mamy sposób. Do torby lub plecaka polecamy dorzucić rękawiczki gumowe lub jednorazowe. Skutecznie ochroni to Twoje dłonie, a nie zajmują one wiele miejsca.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową?

Na pewno napoje i batony energetyczne. Nawodnienie jest niezwykle ważną częścią jazdy na rowerze, jak i każdego innego wysiłku. Nie można o nim ani zapominać, ani go pomijać. Batony natomiast dodadzą nam energii, podczas pedałowania. Niejeden kolarz na pewno miał moment, kiedy nie starczało mu sił. W takiej sytuacji wyciągamy posiłek, jemy i kryzys zażegnany.

Nie zapomnij o naładowanym telefonie, na naprawdę awaryjne sytuacje. Weź też ze sobą parę złotych, najlepiej drobnych. Możesz także zapakować jakieś plastry na obtarcia lub drobne rany.

Z takim przygotowaniem żadna nagła sytuacja nie powinna być Ci straszna. Z takim zaopatrzeniem możesz już cieszyć się z jazdy.

One thought on “Niezbędnik rowerzysty. Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową?

  1. Obowiązkowo woda, karta do płacenia i telefon. Nigdy nie wiadomo gdzie wylądujemy 🙂

Comments are closed.