Dodatki, które ułatwiają jazdę

Coraz więcej osób każdego dnia wsiada na rower. Ludzie rezygnują z jazdy samochodem i komunikacją miejską, gdyż jazda na dwóch kółkach oznacza szereg korzyści. Staje się to coraz przyjemniejsze, a to ze względu na cały szereg udoskonaleń. Pierwszym z nich są koło 29’’ oraz 27,5’’. Te modele lepiej znoszą nierówności występujące na drogach oraz zapewniają osiąganie większych prędkości. W związku z tymi cechami stosuje się je przede wszystkim w rowerach górskich. Niestety modele kół posiadają też wady, a mianowicie większą wagę oraz nieco zmniejszoną zwrotność. Jednakże na dzień dzisiejszy cały czas pracuje się, aby również te cechy zostały zniwelowane. Jesteśmy już na dobrej drodze do uzyskania modelu absolutnie idealnego.

Hamulce tarczowe to kolejne rozwiązanie, które wykorzystuje się przede wszystkim w kolarstwie MTB. Modele te cechują się odpornością na pogodę, przegrzanie oraz znacznie zmniejszają  ryzyko scentrowania koła. Pokazuje to, że mamy do czynienia ze zdecydowanie lepszymi hamulcami niż modele obręczowe. Oprócz tego zapewniają one bezpieczeństwo w trakcie zjazdów, co jest bardzo istotne w trakcie poruszania się z zawrotną prędkością. Zjazdy są skuteczniejsze, a użytkownicy zadowoleni, czy można oczekiwać czegoś więcej?

Już na koniec warto wspomnieć o zawieszeniu, a dokładniej mówiąc o amortyzatorach. To właśnie dzięki nim MTB odbywa się w takiej formie jak możemy podziwiać w dzisiejszych czasach. Zawieszenie wpływa w dużym stopniu na komfort jazdy oraz uzyskanie lepszej kontroli nad rowerem na wyboistych i nierównych terenach.