Czy rower i pies to dobre rozwiązanie?

Osoby, które kochają rower i jednocześnie są właścicielami czworonożnych przyjaciół mogą od dzisiaj połączyć obie przyjemności. Jednakże bardzo istotne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Chodzi o szelki oraz specjalnie do tego przeznaczoną smycz. Kiedy człowiek jedzenie na rowerze pies porusza się swoim normalnym psim truchtem, co jest dla niego bardzo dobre, a nawet wskazane. Kiedy człowiek idzie, dla psa oznacza to wleczenie się, dlatego każdy kto ma chęć powinien wsiąść na rower i rozkoszować się z aktywności dla siebie oraz czworonoga.

Zanim jednak rozpocznie się nauka jazdy na rowerze z psem konieczne jest sięgnięcie po odpowiedni sprzęt. Wśród wyposażenia nie może zabraknąć zarówno szelek, jak i smyczy. Szelki służą do przytrzymania w nich psa. To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim latem i w trakcie cieplejszych dni. Chodzi o to, że szelki szybko nasiąkają wodą oraz brudzą się. Ich schnięcie zajmuje dużo czasu, co jest nieco problematyczne jesienią oraz zimą. Jednakże przypomnijmy to niezbędny element, który zapewnia bezpieczeństwo nie tylko rowerzyście i pieskowi, ale także pozostałym uczestnikom ruchu. Kiedy korzystamy z dobrej jakości szelek, istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia otarć pod pachami pupila. To nieprzyjemny efekt początkowych treningów jazdy na rowerze z psem, który po szybkim czasie zanika. Smycz wpinana jest do pojedynczego ucha, a do tego założenie nie sprawia większego problemu.

Na rower z psem jak najbardziej, gdyż wyjdzie mu to na lepsze niż tradycyjny spacer, jednakże tylko i wyłącznie pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim sprzętem.