Chroń swój rower przed złodziejami

Ochrona roweru przed złodziejami to bardzo istotne zadanie. Niestety, na całym świecie rowery znikają szybciej niż można się tego spodziewać. Jest to związane z łatwością kradzieży, a do tego mamy do czynienia z wartościowym sprzętem. Linka, czyli jeden z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczanie roweru zapewnia znikomą ochronę, dlatego warto zapoznać się ze znacznie skuteczniejszymi rozwiązaniami.

Linka nie jest dobra, gdyż jej przecięcie zajmuje tylko kilka sekund i rower posiada już nowego właściciela. W związku z tym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest u-lock. Sam wygląd tego urządzenia sprawia, że złodziej decyduje się na odejście z pustymi rękami. Chodzi o stalowy pałąk, który ma kształt litery „U”. W pierwszej kolejności należy przełożyć go przez ramę, a następnie zamocować do stojaka na rowery, słupka czy innego miejsca. Ten rodzaj zabezpieczenia waha się w granicach 100 zł, jednakże pieniądze nie są wyrzucone w błoto. W trakcie zakupów należy upewnić się, że stal utwardzono, a sam pałąk ma średnicę minimum 12 milimetrów.

Oprócz tego można sięgnąć po metodę, którą stosowali nasi dziadkowie, czyli łańcuch. Jego cena to również około 100 zł, czyli tak samo jak u-lock. Elastyczny łańcuch sprawia, że rower może się znaleźć nawet w nietypowym miejscu. Jednakże sporo waży, dlatego zabezpieczenie omówione wyżej cieszy się zdecydowanie większą popularnością.